Pražská obec unitářů

jedno místo, mnoho cest • mnoho cest, jeden cíl

unitářské principy s tradicí od 16. století:

svoboda • rozum • tolerance

Témata shromáždění

(dočasná změna místa konání: Karlova 8, Praha 1)


25. 8. Kdo máš uši k slyšení (Lk 8:8)

Podivná slova Ježíšova si žádají hlubší zamyšlení. Všichni přece máme uši, že? Tak co tím chtěl autor říct? Shromáždění se koná v prostorách Nadace Dar sluchu. Budeme mít příležitost projít unikátním modelem lidského ucha a prohlédnout si expozici upozorňující na různé souvislosti spojené s darem slyšení. Místo konání Újezd 26, Praha 1.1. 9. Karlův most života našeho

Petr Samojský
Jistě vaší pozornosti neunikla letní kauza německých sprejerů, Karlova mostu a svérázného čističe. Někomu je to k smíchu, jiný nad tím kroutí hlavou – nám to může posloužit k nepovrchnímu zamyšlení. Protože život každého z nás je vlastně také takový Karlův most.8. 9. Ledovce tají, ale aspoň tam sněží (plast)

Petr Samojský
Žijeme v době paradoxů a není snadno se v těch paradoxech zorientovat. Švejkafka si ale naštěstí vždycky cestu najde, stejně jako Pat a Mat. Snad.15. 9. Rozděl se s ostatními!

Petr Samojský
Každý moudrý rodič k tomu vyzývá své dítě. Ale ono je to docela hodně těžké, pokud takové rozdělení se nemá být jen povrchní klišé.22. 9. Dokážeš se doběhnout?

Petr Samojský
Kdo spěchá, ten nežije; kdo žije, ten nespěchá. Umíš si domyslet souvislost s tématem tohoto shromáždění?29. 9. Vstupujeme opět do stejné vody

Petr Samojský
Naše tradiční slavnost žehnání vodám je tentokrát doplněna rozmýšlením nad Herakleitovým rčením současně s rozjímáním nad naší sbírkou vzorků vod z celého světa. Přineste s sebou vodu, kterou jste nabrali během svých cest.