Pražská obec unitářů

jedno místo, mnoho cest • mnoho cest, jeden cíl

unitářské principy s tradicí od 16. století:

svoboda • rozum • tolerance

Témata shromáždění


28. 1. Cesta, která má Srdce

Unitees neděle
Jak chápou Srdce různé spirituální tradice? A jaké místo má v našem vlastním životě? Zamyšlení nad vztahem rozumu a citu, nad smyslem intuice, niternosti a tajemství v kontextu svobodomyslné víry. Po shromáždění se koná meditace s Jirkou Šulcem.4. 2. „... neboť skrze sny k nám hovoří Bůh!“

Petr Samojský a Matěj Čihák
Sny, ideály a toužení po lepším životě nás provází životem jako trpělivý průvodce. Nasloucháme jim? Na programu se podílí Martina Babicnová liturgickým tancem s názvem Cesta víry a naděje. Při shromáždění proběhne křest knihy Perský sen Matěje Čiháka.11. 2. Život jako osud nebo výzva?

Petr Samojský
K životu můžeme mít různé přístupy. Jaký je rozdíl v životě toho, kdo jej bere jako osud, a toho, kdo jej bere jako výzvu? Jak se v těchto dvou přístupech projevuje víra v reinkarnaci, karmu atd.? Na programu se podílí dramatický soubor Přeživší. Po shromáždění se koná info-schůzka pro členy POU.18. 2. Ideál svobody

Unitees neděle
Co je svoboda? Vážíme si svobody? O odpovědnosti a nutnosti za ní bojovat. Po shromáždění se koná meditace s Jirkou Šulcem.25. 2. Horizontála či vertikála?

Petr Samojský
Každý má právo žít svůj život dle svého uvážení, říká se, a nelze to zpochybňovat. Je to však nemalý úkol! Zpívá Uni-Sono.